Terug



Zaterdag 15 april 2006 Go Ahead Kampen - Sc. Genemuiden 3-1 (0-1)


















Sc Genemuiden kon zaterdag geen vuist maken tegen Go Ahead Kampen en verloor daardoor terecht met 3 -1. Sportclub liet nimmer zien waarom men op de 2e plaats staat. Het leek alsof het heilige vuur ontbrak, de competitie was eigenlijk al een gelopen koers en onbewust kan dit mee gespeeld hebben.
Toegegeven, op de knollentuin in Kampen was goed voetbal niet mogelijk en dat lieten beide ploegen veelvuldig zien. Sportclub is overigens gewend om op een dergelijk veld te spelen, het hoofdveld in Genemuiden is namelijk kwalitatief ook verre van ideaal.
De Kampenaren begonnen feller dan Sportclub aan het duel, dat leverde overigens niets op doordat bijna geen pass aankwam. Sportclub daarentegen ging wat omzichtiger te werk en trok de wedstrijd langzaamaan naar zich toe. Na 13 minuten leverde dit een voorsprong op, na een corner schoot Martijn Jansen hard in, Knevelman zette zijn hak tegen de bal en zag het leer bij de 2e paal inslaan. Vanaf dat moment, gesteund door de voorsprong was Genemuiden de betere ploeg zonder ook maar een moment te overtuigen. Door het ogenschijnlijk plichtmatig optreden werd Go Ahead tot aan de pauze in de wedstrijd gehouden.





















Na de thee verscheen er een nog feller Go Ahead tussen de krijtlijnen. De ingevallen Da Silva was veel nadrukkelijker aanwezig dan zijn voorganger van Keulen. De Sportclub verdediging had het ineens een stuk zwaarder al bleven de kansen voor de Kampenaren vooralsnog uit. Sterker nog de eerste grote kans was voor Sportclub. Robert van Dijk zette een aanval op door het centrum, speelde de bal in en kreeg de kaats in één beweging terug. Geheel vrij voor doelman Kostwinder had hij de hoek voor het uitzoeken. Zover kwam het niet, twee “kowetters” tikten hem tegen grond. Het fluitsignaal van Van Aken leek onverbiddelijk, de houding van de Kampenaren gaf al aan dat het onvermijdelijke waarheid werd. Protesten bleven zelfs uit. Groot was dan ook de verbazing dat de bal niet op de stip, maar dat Van Dijk de gele kaart kreeg voorgetoverd voor een vermeende schwalbe. Een blunder van de eerste orde van de arbiter waarbij overigens de assistent ook niet vrijuit ging omdat die in eerste instantie ook uitging van een strafschop maar dit na de beslissing van de scheids met de duim omhoog teniet deed. Enkele minuten later liet Van Aken weer van zich na een actie van Van de Berg. Die mocht na een geslaagde bloktackle met zijn 2e geel van het veld vertrekken. Vriend en vijand was van mening dat van de Berg gewoon de bal speelde en dat van een overtreding eigenlijk geen sprake was. Daarvoor waren er al wel andere zwaardere zaken onbestraft gebleven. Sportclub was blijkbaar zo van slag over de plaatsverwijzing dat men bij de toegekende vrije trap even vergat te verdedigen waardoor Opdam de score op gelijke hoogte kon brengen. Vanaf dat moment ging de strijd weer gelijk op tot de 82 minuut. Even ontsnapte Da Silva aan de aandacht en hij kon Go Ahead aan de leiding brengen. Sportclub rechtte nog éénmaal de rug. De druk op het doel van Kostwinder werd weer opgevoerd en Knevelman leek zelfs de stand weer op gelijke hoogte brengen. Zijn inzet belandde echter buiten bereik van de doelman op de paal. Uit een tegenaanval, de reguliere speeltijd zat er inmiddels ruim op, mocht opdam zijn goede spel nogmaals belonen met de 3-1. De overwinning van Go Ahead was alleszins verdiend, de Kampenaren profiteerden optimaal van de foutjes bij Sportclub. Alleen jammer dat de, verder niet slecht leidende, arbiter met 2 missers?? Sportclub net dat kleine duwtje gaf.

Scoreverloop:
14. Klaas Johan Knevelman 0-1, 66. Peter Opdam 1-1, 82. Luri da Silva 2-1, 90. Peter Opdam 3-1.

Gele kaart:
Robert van Dijk (Sc. Genemuidnen) Arjan van Keulen (Go Ahead Kampen).
Rode kaart: Freek van de Berg  2x geel (Sc. Genemuiden)

Scheidsrechter:
D.W.G. van Aken

Toeschouwers:
1000

Opstelling Go Ahead Kampen:
Kees Kostwinder, Joel Harms, Arjan van Keulen (46. Luri da Silva) Michiel Kuipers, Wilfred van der Kolk, Alco van Grafhorst, Gerwin van Hierden, Henk van Keulen, Jurrian Zandbergen, Peter Opdam, Rudy Spaan (81. Hans van Zuiden)

Opstelling Sc. Genemuiden:
Albert Flier, Freek van der Berg, Tymen Brouwer, Rainier Resokario, Björn Schilder, Herman Jansen, Robert van Dijk, Marchel Visscher (68. Arjan Kolk) Klaas Johan Knevelman, Gert Jan van der Belt (68. Gerald Kreuze) Martijn Jansen.
Go Ahead Kampen verslaat Sportclub 3- 1
Go Ahead Kampen  - Sc. Genemuiden (Foto Helmich Lubberts)
Go Ahead Kampen  - Sc. Genemuiden (Foto Helmich Lubberts)